Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Ciekawe linki


https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna

-----------------------------------------

dron„Lataj z głową”
Bezzałogowe statki powietrzne (UAV), potocznie nazywane „dronami" cieszą się coraz większą popularnością, na całym świecie. W Polsce również obserwujemy wzrost zainteresowania tymi urządzeniami, szczególnie w celach rekreacyjnych. Niestety, znaczna część użytkowników nie posiada podstawowej wiedzy lotniczej, a UAV, mimo niepozornego wyglądu, podlega przepisom prawa lotniczego i może stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego.
Urząd Lotnictwa Cywilnego, dostrzegając pilną konieczność podnoszenia wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu „dronów" w przestrzeni powietrznej, przygotował spot edukacyjny przedstawiający podstawowe zasady sportowego i rekreacyjnego wykonywania lotów z wykorzystaniem UAV w polskiej przestrzeni powietrznej.

Więcej pod linkiem: http://latajzglowa.pl/

 --------------------------------

 numer alarmowy 112 - logoPortal dotyczący numeru 112. Numer ten jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Więcej  pod linkiem: http://www.112.gov.pl/

 

---------------------------------

bezpieczny autobus - rejestry msw„Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować.

Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie, pod linkiem: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

-----------------------------------

 dyzurnet - logoZespół Dyżurnet.pl to zespół przyjmujący i reagujący na zgłoszenia dotyczące występowania nielegalnych - wg polskiego prawa - treści w Internecie. Gorąca linia działa w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Więcej pod linkiem: https://dyzurnet.pl/index.html 

 ---------------------------

 bezpieczne wakacje - portalBezpieczneWakacje.pl - strona internetowa, a ktorej znajdziemy przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa, przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

------------------------------

Więcej pod linkiem: https://bezpiecznewakacje.pl/index.php

 handel ludźmi - logoPortal o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi. Zawiera informacje o aktualnych działaniach w tym zakresie, realizowanych projektach, opis zjawiska w Polsce, statystyki, materiały informacyjne czy numer infolinii, pod którą znaleźć można pomoc.

Więcej pod linkiem: http://www.handelludzmi.eu/

 ------------------------------

 lubuski alians służb mundurowych przeciw handlowi ludźmi - logo Projekt 40/NMF/PL15/14 "Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej". Jednym z głównych celów projektu jest szerzenie wiedzy na powyższy temat. Uświadomienie społeczeństwa jest najlepszą formą działania i zapobiegania. Im więcej osób będzie miało świadomość czym jest przestępczość transgraniczna i handel ludźmi oraz jak można się od nich ustrzec tym mniej będzie potencjalnych ofiar. Dodatkowo specjalistycznie przeszkoleni funkcjonariusze służb mundurowych prędzej dostrzegą ludzi mogących znajdować się pod jarzmem zorganizowanych grup przestępczych.

Więcej pod linkiem: http://projekt-lasm.lubuskie.uw.gov.pl/

---------------------------------

razem bezpieczniej logo Portal dotyczący rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej". Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na portalu dużo informacji m.in. o dopalaczach czy innych narkotykach.

Więcej pod linkiem: http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/

---------------------------------

 dopalacze kradną życie - logo akcjiStrona internetowa gromadząca informacje o inicjatywach antydopalaczowych i zawierająca bazę telefonów, pod którymi można szukać pomocy w walce z tym problemem.

więcej pod linkiem: http://www.dopalaczekradnazycie.pl/

Najważniejsze numery telefonów, przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, można znaleźć również tutaj:
https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13512,Dopalacze-Gdzie-szukac-pomocy-Najwazniejsze-numery-telefonow.html

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Magdalena Walentynowicz 2016-08-22 12:07
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie