Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Program na rzecz Społeczności Romskiej - archiwalne wiadomości

Do dnia 30 czerwca 2012 r. można składać do Ministra Administracji i Cyfryzacji za pośrednictwem Wojewody Lubuskiego wnioski na dofinansowanie zadań z Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce na 2013 r.

Program na rzecz społeczności romskiej w Polsce na lata 2004-2013 jako zasadniczy cel zakłada doprowadzenie do pełnego uczestnictwa Romów w życiu społeczeństwa obywatelskiego i zniwelowanie różnic dzielących tę grupę od reszty społeczeństwa. Aby tego dokonać określono 8 dziedzin, które wymagają szczególnego zainteresowania, a zadania Programu mają być realizowane w ich ramach. Do tych dziedzin zaliczono: edukację, Romowie a społeczeństwo obywatelskie, przeciwdziałanie bezrobociu, zdrowie, sytuację bytową, bezpieczeństwo, przeciwdziałanie przestępstwom popełnianym na tle etnicznym, kulturę i zachowanie romskiej tożsamości etnicznej oraz wiedzę o społeczności romskiej.

W realizacji Programu uczestniczą, poza instytucjami rządowymi:

  • przedstawiciele społeczności romskiej;
  • jednostki samorządu terytorialnego;
  • organizacje pozarządowe, którym bliskie są problemy społeczności romskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury oraz wzory wniosków na dofinansowanie zadań znajdują się na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji http://mac.gov.pl/mniejszosci-i-wyznania/

Informacji udzielają także pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców pod numerem tel. +48 95 711 55 86.

Więcej informacji dostępne jest również w zakładce Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców - zobacz informacje o programie na rzecz Społeczności Romskiej.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Eliza Juszczak 2015-03-24 15:45
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie