Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Razem bezpieczniej

program rządowy Razem bezpieczniej, logo

 

Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”, został przyjęty przez Radę Ministrów 18 listopada 2006 roku. Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z podstawowych założeń projektu jest przekonanie obywateli do nawiązania stałego i naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Pierwsza edycja programu obejmowała okres od 2007 do 2015 r. W marcu br., Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, zainaugurował kolejną odsłonę programu, na lata 2016-2017.

Na realizację programu  w latach 2016 – 2017 przewidziano w sumie 8 mln 700 tys. zł. W 2016 roku - 3 mln 350 tys. zł; w 2017 roku - 5 mln 350 tys.

Realizacja Razem bezpieczniej w latach 2007-2015 to prawie 400 dofinansowanych projektów (wśród których znajdują się tak udane jak Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dzieci z domów dziecka), 410 zaangażowanych samorządów i 45 organizacji pozarządowych, około 15 mln osób, które w większym lub mniejszym stopniu brały udział w projekcie. 

Od 2007 r. dzięki programowi „Razem bezpieczniej” wybudowano 19 miasteczek ruchu drogowego. Każde z wybudowanych miasteczek wyposażone jest w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również ogrodzenie, oświetlenie i elementy małej infrastruktury. W miasteczkach stale odbywają się działania edukacyjne i informacyjno-promocyjne np. zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, turnieje bezpieczeństwa w ruchu drogowym itp. Miasteczka ruchu drogowego są ogólnodostępne i bezpłatne.

Program Razem bezpieczniej, którego twórcą był śp. Władysław Stasiak będzie, tak jak do tej pory, wspierał działania na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Wspierane będą projekty na rzecz przeciwdziałania patologiom społecznym, w tym przeciwdziałanie przemocy, narkomanii oraz ograniczania dostępu do substancji psychoaktywnych. Realizowane będą działania dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Program ma wpływać na przeciwdziałanie przestępczości pospolitej (włamania, kradzieże, pobicia, uszkodzenia mienia), a także wpływać na podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Na terenie Województwa Lubuskiego w programie udział biorą organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego.

Link do strony MSW: http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Magdalena Walentynowicz 2017-11-09 13:58
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie