Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

BIP LUW ponownie z certyfikatem (2018-04-17)

W ramach przeprowadzonego audytu Fundacji Integracja Strona Biuletynu Informacji Publicznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ponownie uzyskała certyfikat „SERWIS BEZ BARIER” na poziomie WCAG 2.0 (AA).

Portal w pełni dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiada zgodność ze standardami WCAG. Serwis internetowy badany był pod kątem różnych niepełnosprawności ruchu, słuchu i wzroku.

 

Od 2015 roku posługujemy się tytułem  „Przyjazny Urząd”, potwierdzającym, że należymy do grona jednostek sektora publicznego wyróżniających się wysoką jakością obsługi interesanta, profesjonalizmem i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

„Problemy osób niepełnosprawnych oraz ich wykluczenie społeczne od dłuższego czasu pozostają w zakresie priorytetowych zadań Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wkp.

Obecnie realizujemy szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie dostępności usług świadczonych przez Urząd dla osób niepełnosprawnych oraz działań promocyjnych wpływających na postrzeganie osób niepełnosprawnych przez społeczeństwo.” - Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pan Roman Sondej.

     

Dostosowanie stron internetowych do osób niepełnosprawnych w obecnej dobie informatyzacji powinno być standardem. Należy zadbać o zmianę podejścia do osób niepełnosprawnych, zrozumienie ich potrzeb i większą empatię. Projektowane narzędzia IT winny być uniwersalne a podejmowane przez administracje publiczną działania powinny umożliwiać osobom niepełnosprawnym zwiększanie kompetencji czy zdobywanie informacji i wiedzy, a przede wszystkim umożliwiać samodzielne i swobodne działania.

 

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Certyfikat dostępności - BIP LUW

Certyfikat "Strona www Bez Barier"
Certyfikat "Strona www Bez Barier"

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Michał Szerwiński 2018-04-17 08:41:59
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie