Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy (2017-10-06)

 

W Zielonej Górze odbyło się oficjalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas którego omówiono skutki nawałnicy.

W Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas którego omówiono skutki nawałnicy. W spotkaniu udział wzięli m.in. Pani Premier Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz wielu przedstawicieli służb z całego województwa.

Wojewoda Lubuski wraz z przedstawicielami służb zapoznali Panią Premier Beatę Szydło z przebiegiem akcji związanej z usuwaniem szkód nawałnicy, która przeszła wczoraj przez województwo lubuskie. Przedstawiono również aktualną sytuację.

-Wszystkie poszkodowane rodziny otrzymają pomoc. Pan Minister Błaszczak mówił o tym podczas briefingu. Przypomnę, że po sierpniowych wydarzeniach zostały zmienione zasady przyznawania pomocy dla poszkodowanych. Po usunięciu skutków nawałnicy będziemy uruchamiali pomoc dla wszystkich, którzy zostali poszkodowani. Nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie – powiedziała Pani Premier Beata Szydło. Zwróciła również uwagę na to, że procedury ubiegania się o środki będą uproszczone, a kwoty świadczeń podniesione.

- W każdym poszkodowanym województwie zbiera się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Za wypłatę pieniędzy dla mieszkańców odpowiedzialne są samorządy. Tym samym niezbędne jest zaangażowanie się wójtów, burmistrzów i prezydentów by pomoc dotarła jak najszybciej do potrzebujących – podkreślił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

- Skupiamy się na pracy w terenie gdzie obecnie są pracownicy socjalni ośrodków pomocy społecznej oraz Inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Oceniają oni skalę zniszczeń oraz potrzeby w zakresie wsparcia poszkodowanych pomocą finansową. W tym momencie wiemy, że dwie poszkodowane gminy jeszcze dziś wystąpią o wypłatę środków celowych. Jeszcze dziś skieruję stosowny wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – poinformował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

W województwie lubuskim, na skutek przejścia orkanu Ksawery, zostały straty odnotowane we wszystkich powiatach województwa. Według wstępnych danych uszkodzonych zostało 73 budynki mieszkalne i 41 budynków gospodarczych.

Z raportów pozyskanych z ośrodków pomocy społecznej (do godz. 17.00) wynika, że pracownicy służb pomocy społecznej dnia 6.10.2017 r. odwiedzili 45 rodzin z 10 gmin. Służby wojewody zbierają raporty w zakresie poniesionych strat z ośrodków pomocy społecznej trzy razy na dobę (w godzinach 11.30, 14.30,  17.30) od dnia 6.10.2017 r. do odwołania lub zakończenia działań związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Uruchomione są służby Pomocy Społecznej we wszystkich gminach woj. Lubuskiego.

Wojewoda Lubuski z Panią Premier Beatą Szydło udali się do Radnicy w powiecie krośnieńskim by na miejscu spotkać się z poszkodowanymi. Najdotkliwsze straty odnotowano właśnie w powiatach krośnieńskim, zielonogórskim i wschowskim. 

 

kw, PS

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy

Autor Kancelaria Premiera
Z przedstawicielami Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor Kancelaria Premiera
Z przedstawicielami Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor jk
Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor jk
Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor jk
Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor jk
Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy
Autor jk
Z Premierem Rządu RP o skutkach nawałnicy

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-10-24 14:20:53
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie