Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wzmacniamy polskie rolnictwo (2017-07-28)

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Wzmacniamy polskie rolnictwo”. Udział w niej wziął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Minister Rolnictwa i  Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

- Bardzo cieszę się, że dzisiaj, w województwie lubuskim, gościmy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Krzysztofa Jurgiela. Dzisiejsza konferencja to zakończenie cyklu konferencji i spotkań „Wzmacniamy polskie rolnictwo”. Pan minister mówi o działaniach swojego resortu – zarówno tych trwających,  jak i przewidywanych w przyszłości.  – zaznaczył Wojewoda Lubuski.

- Z inicjatywy Ministra Jurgiela powołaliśmy w naszym województwie Wojewódzki Zespół Rolny, który będzie pracował nad nową strategią dotyczącą obszarów wiejskich w naszym województwie – podkreślił Wojewoda Władysław Dajczak.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreślał – Mamy za sobą półtora roku funkcjonowania strategii, którą przyjął resort. W tym czasie udało nam się bardzo wiele zrobić. Koncentrujemy się na kilku priorytetach, które wynikają z naszego programu. Jest to m.in. poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, aktywna polityka na forum Unii Europejskiej i rynkach światowych, sprawna administracja.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska mówiła o poprawie jakości życia mieszkańców wsi: - Jakość życia jest mocno związana z opłacalnością produkcji rolnej, z sytuacją gospodarczą, wzrostem wynagrodzeń, sytuacją na rynku pracy. Istotne znaczenie też ma polityka społeczna, która w znacznej części jest adresowana właśnie do środowisk wiejskich. Niestety te środowiska charakteryzują się często niższym dochodem. Znaczny transfer środków zasiłków i świadczeń są adresowane właśnie dla tych rodzin.

W ramach konferencji „Wzmacniamy polskie rolnictwo” odbyły się również spotkania z przedstawicielami Agencji Rynku Rolnego, dyrektorami instytucji działających na rzecz wsi oraz z przedstawicielami Forum Rolniczego. Podczas nich rozmawiano na tematy związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020).

Prelegentami konferencji byli m.in.  Wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Rozwoju Wsi i Rolnictwa, Senator RP Przemysław Błaszczyk; Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szumilewicz.

 

 

kw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wzmacniamy polskie rolnictwo

Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo
Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo
Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo
Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo
Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo
Autor kw, mo
Wzmacniamy polskie rolnictwo

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-08-21 08:15:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie