Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Termomodernizacja LUW (2017-07-11)

Umowa na termomodernizację budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim została podpisana.
 
W wyniku przeprowadzenia procedury przetargowej obejmującej zadanie inwestycyjne „Termomodernizacja budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.” został wybrany Wykonawca Generalny – przedsiębiorstwo Budimex S.A.
 
W podpisaniu umowy udział wzięli: Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej, Dyrektor Biura Obsługi Urzędu i Rozwoju Systemów Informatycznych Wiesława Luftman oraz Dyrektor Oddziału Budimex Stanisław Świątek.
 
Projekt „Termomodernizacja budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 1.3.1 oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Zgodnie z treścią umowy, Budimex S.A. zakończy prace związane z realizacją inwestycji do dnia 31.01.2019 r. Umowa o dofinansowanie projektu  została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wymianę fasady budynku od piętra II do XV, docieplenie stropodachu nad pomieszczeniami biurowymi, zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła  na piętrach II-XV, zmianę źródła ciepła c.w.u w okresie letnim i przejściowym, modernizację systemu grzewczego  systemu opartego na rewersyjnych pompach ciepła, zastosowanie oświetlenia LED. Ogólnymi celami projektu jest ograniczenie strat ciepła oraz zużycia energii elektrycznej i cieplnej.
 
Projekt ma również poprawić stan techniczny budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Efektem wykonania termomodernizacji budynku będzie zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię (łącznie cieplną i elektryczną) o 63%.
 

Budimex S.A.

Budimex jest spółką z blisko pięćdziesięcioletnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia ponad 6000 specjalistów. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań SA. 

Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.


 

kw, BOUiRSI, budimex

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Termomodernizacja LUW

jk
Termomodernizacja LUW
jk
Termomodernizacja LUW
jk
Termomodernizacja LUW
jk
Termomodernizacja LUW
jk
Termomodernizacja LUW

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-07-25 07:39:55
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie