Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Rok akademicki czas zacząć (2017-10-03)

 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewoda Lubuski wzięli udział w  Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Ceremoniał rozpoczęcia nowego roku akademickiego odbył się w gmachu uczelni. W Auli im. prof. Stanisława Kirkowa, po odegraniu hymnu państwowego, Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, powitała zgromadzonych gości i otworzyła drugi rok akademicki Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska złożyła gratulacje i słowa uznania studentom pierwszego roku, którzy zostali przyjęci do społeczności akademickiej. – To dzięki wam uczelnia funkcjonuje, to wy studenci jesteście solą tej uczelni. Doceniajcie to, że możecie czerpać z wiedzy, uczyć się, zdobywać kompetencje – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że przyszłość kraju i jego rozwój gospodarczy jest związany z sukcesem młodego pokolenia. Dodał także, że współdziałanie lubuskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii im. Jakuba z Paradyża, przełoży się na rozwój naszego regionu.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj, w szeregach studentów Akademii im. Jakuba z Paradyża, możemy witać tylu nowych studentów. Gratuluję wam, że podjęliście wyzwanie. Chcecie się samodoskonalić, kształcić, odpowiadać na wyzwania tego dynamicznie rozwijającego się świata – mówił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda skierował życzenia do Rektora prof. dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej oraz nauczycieli akademickich, aby codzienne wyzwania związane z realizacją celów uczelni były źródłem osobistej satysfakcji. Nauczycielom akademickim życzył również satysfakcji z dokonań naukowych oraz determinacji w odpowiedzialnej pracy dydaktycznej. 

 

jk

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Rok akademicki czas zacząć

Autor jk
Rok akademicki czas zacząć
Autor jk
Rok akademicki czas zacząć
Autor jk
Rok akademicki czas zacząć
Autor jk
Rok akademicki czas zacząć
Autor jk
Rok akademicki czas zacząć

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-10-19 09:00:49
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie