Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Procedury przy zatrudnianiu cudzoziemców (2017-02-15)

 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie dotyczące procedur w zakresie zatrudniania cudzoziemców. W rozmowach uczestniczył Dyrektor Generalny LUW Roman Sondej, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

Podczas spotkania Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Paweł Klimczak przedstawił obowiązujące procedury w zakresie zatrudniania i wydawania zezwoleń na pracę da cudzoziemców. Omówione zostały również terminy realizacji procedur oraz obowiązujące przepisy.

Dodatkowo uczestnicy rozmawiali na temat możliwości wypracowania rozwiązań dla lubuskich przedsiębiorców w zakresie zatrudniania cudzoziemców.

Nowe kryteria wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 31 stycznia 2017 r. w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców obowiązujących w województwie lubuskim wprowadza nowy katalog zawodów, w stosunku do których nie jest konieczne przeprowadzanie tzw. „testu rynku pracy”, czyli nie ma obowiązku dołączania do wniosków informacji starosty na temat możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o lokalny rynek pracy. Jednocześnie traci moc dotychczasowe Zarządzenie 463 Wojewody Lubuskiego z dnia 7 grudnia 2010 r. w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

Nowy wykaz zawodów znajduje zastosowanie do wniosków o wydanie zezwolenia na pracę oraz wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę.

Lp.

Nazwa zawodu

1

Diagnosta samochodowy

2

Fizjoterapeuta

3

Kierowca autobusu

4

Kierowca ciągnika siodłowego

5

Kierowca samochodu ciężarowego

6

Nauczyciel przedszkoli

7

Operator sprzętu robót ziemnych

8

Pielęgniarka

9

Położna

10

Psycholog

11

Technik masażysta

Link do rozporządzenia: http://dzienniki.luw.pl/#/legalact/2017/269/

 

jk, SO

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-02-15 12:11:25
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie