Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Podsumowanie 23. Przystanku Woodstock (2017-08-08)

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja podsumowująca działania służb wojewody podczas 23. Przystanku Woodstock.
 
Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie podsumowali działania zabezpieczające 23. Przystanek Woodstock, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą. Wicewojewoda Lubuski podziękował wszystkim służbom, które pomagały podczas zabezpieczania przedsięwzięcia:
 
– Podziękowania należą się wszystkim służbom oraz osobom, które zaangażowały się w zapewnienie bezpieczeństwa podczas całego wydarzenia. Dziękuję funkcjonariuszom Polskiej Policji i Oddziałów Antyterrorystycznych, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Leśnej oraz pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – podkreślał wicewojewoda.
 
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz podsumował działania policji w ramach operacji:
 
- Teren imprezy to 275 ha, a 36 ha to teren imprez masowych. Zarejestrowaliśmy w tym czasie, 167 przestępstw, w tym 99 przestępstw narkotykowych. Trzeba pamiętać jednak, że nie jest to bilans ostateczny. W poprzednim roku zgłoszenia dotyczące zdarzeń na terenie Przystanku Woodstock spływały do nas aż do grudnia. Zrejestrowaliśmy również 400 wykroczeń. Szacunkowa liczba uczestników to 250 tysięcy uczestników.
 
Przedstawiciele pozostałych służb wojewody również podsumowali pracę podczas trwania wydarzenia. Wszyscy podkreślili wzorową współpracę odbywającą się pomiędzy poszczególnymi służbami, szybkie reagowanie na zgłoszenia i bardzo dobre przygotowanie funkcjonariuszy.
 
Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą sił i środków wojewody oddelegowanych do zabezpieczenia Przystanku Woodstock

 

kw

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Oddelegowane siły i środki wojewody Oddelegowane siły i środki wojewody 2017-08-08 13:42
Katarzyna Wojciechowska
319.34KB Oddelegowane siły i środki wojewody pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-08-08 14:42:21
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie