Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Pamięci poległym policjantom (2017-07-14)

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Uroczysta Zbiórka. Wojewoda Lubuski złożył kwiaty pod Obeliskiem Poświęconym Pamięci Poległych Na Służbie Policjantów.
 
W ramach obchodów święta policji, które odbędą się dzisiaj w Nowej Soli, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowana została Uroczysta Zbiórka, podczas której odczytano listę lubuskich policjantów poległych na służbie. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak złożył kwiaty pod Obeliskiem Poświęconym Pamięci Poległych na Służbie Policjantów. 
 
- To wielka wartość, że na co dzień czujemy się bezpiecznie. Zawdzięczamy to służbie mundurowej, której święto dziś obchodzimy. To radosne świętowanie zaczynamy jednak od chwili zadumy. Chcę złożyć hołd funkcjonariuszom, którzy nie zawahali się oddać własnego życia, wtedy, kiedy zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców województwa było zagrożone. Wypełnili słowa policyjnej przysięgi do końca. Cześć ich pamięci – podkreślił Wojewoda Lubuski podczas uroczystości.
 

Obelisk poświęcony pamięci poległych na służbie policjantów

Obelisk został odsłonięty 22 lipca 2011 roku na patio Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Pomnik upamiętnia poległych na służbie funkcjonariuszy Policji. Na monumencie nie widnieją nazwiska policjantów. Została na nim wyryta maksyma rzymskiego filozofa Cycerona „Nikt nie umrze za ojczyznę bez wielkiej nadziei, nieśmiertelności”.  Obelisk ma wymiar symboliczny, jest świadectwem ofiarnej służby policjantów.

Od 1997 roku w garnizonie lubuskim zginęło, wykonując obowiązki służbowe, 7 policjantów.  W marcu 2017 roku zginął kolejny – Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie mł.insp. Piotr Tomkiewicz.

 

kw, KWP

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Pamięci poległym policjantom

kw
Pamięci poległym policjantom
kw
Pamięci poległym policjantom

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-07-27 11:39:26
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie