Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Odnowa małych miast (2017-06-06)

W Dobiegniewie odbywa się konferencja „Rewitalizacja w małych miastach” organizowana przez Ministerstwo Rozwoju. W spotkaniu wziął udział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Konferencja skierowana została do przedstawicieli miast i gmin miejsko-wiejskich, dla których rewitalizacja stanowi szansę na rozwój. Tematyka spotkania wychodzi naprzeciw wyzwaniom stojącym przed miastami wdrażającymi działania rewitalizacyjne.

Wydarzenie otworzył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Paweł Chorąży, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Burmistrz Dobiegniewa Leszek Waloch. Następnie została przedstawiona specyfika małych miast w rewitalizacji oraz podjęte inicjatywy Ministerstwa Rozwoju w zakresie małych i średnich miast. W dalszej części spotkania rozpoczęły się bloki tematyczne, podczas których omówiono zagadnienia związane z monitorowaniem zjawisk kryzysowych, zarządzeniem procesem rewitalizacji oraz integrowaniem działań rewitalizacyjnych.

Konferencja potrwa do 7 czerwca, w ostatnim dniu uczestnicy odbędą wizytę studyjną po obszarze rewitalizacji w Dobiegniewie.

  • Spotkanie wpisuje się w pakiet działań na rzecz wsparcia gmin w prowadzeniu działań rewitalizacyjnych realizowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, służących realizacji celów polityki regionalnej wynikającej ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

 

MR, jk

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Odnowa małych miast

mo
Odnowa małych miast
mo
Odnowa małych miast

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-06-23 08:37:34
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie