Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego (2017-12-07)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na IV posiedzeniu plenarnym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przedstawił informacje o podjętych działaniach po nawałnicach, które dotknęły województwo lubuskie, a w szczególności po przejściu orkanu Ksawery.

5 i 6 października orkan Ksawerywyrządził ogromne szkody i pozbawił większą część regionu prądu. Wojewoda  Lubuski przypomniał, że przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało ponad 14 tys. strażaków  i interweniowało pół tysiąca policjantów. Natychmiast do akcji wkroczyli energetycy. 250 tys. mieszkańców z okolic Zielonej Góry i 91 tys. z Gorzowa Wlkp. pozbawionych było prądu.

- Wszystkie służby wykazały się sprawnością i stanęły na wysokości zadania. Procedury sprawdziły się, a brakujące ogniwa uzupełniamy. Tak jest w przypadku  dostarczania paliwa do agregatów. Robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom - deklarował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Wojewoda przypomniał również, że natychmiast po przejściu orkanu Ksawery zebrał się Wojewódzki Sztab Kryzysowy, a na posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do Zielonej Góry przyjechała Pani Premier Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski. Pracownicy socjalni szacowali straty w terenie. Służby Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego koordynowały pomoc w 69 gminach, dotkniętych nawałnicą. Wypłacono zasiłki celowe dla 417 rodzin na 2 mln 19 tys. zł. 94 procent poszkodowanych otrzymała już pomoc.

 

mw

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

mw
Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
mw
Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-12-13 20:10:32
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie