Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Nielegalny transport odpadów zatrzymany (2017-06-13)

W Górzykowie nie dopuszczono do rozładowania transportów z niezabezpieczonymi odpadami komunalnymi pochodzącymi z Wielkiej Brytanii. Jest to efekt sprawnego działania m.in. Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, lubuskiej policji jaki i mieszkańców.

8 czerwca br. jadące ciężarówki zauważyli mieszkańcy, którzy powiadomili o tym fakcie odpowiednie służby. Na miejsce natychmiast udał się Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Mirosław Ganecki oraz patrol z Komisariatu Policji w Sulechowie.  Służby podjął kontrolę samochodu i nie dopuścił do jego rozładunku, ponieważ istniało podejrzenie, że w kontenerze mogą znajdować się odpady komunalne lub niebezpieczne.

LWIOŚ przeprowadził wstępne kontrole pojazdów pod kątem przewożonego ładunku i jego zgodności z dokumentacją przewozową. Stwierdzono przy tym, że wszystkie odpady pochodzą od jednego nadawcy w Londynie. Kierowcy zeznali, że kolejne transporty są w drodze do Górzykowa, ale najprawdopodobniej nie wyjechały jeszcze z terenu Niemiec.

Na postawie w/w informacji insp. Mirosław Ganecki stwierdził, że istnieje zagrożenie nielegalnego sprowadzenia na teren Polski większej ilości odpadów. O całym wydarzeniu poinformowano Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie. Z uwagi na stwierdzenie nielegalnego charakteru transportu odpadów działania dochodzeniowe przejęli funkcjonariusze z Policji Komisariatu w Sulechowie.

Działanie Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska jak i policji pozwoliło na szybkie zareagowanie na zgłoszony przez mieszkańców problem. Sprawna współpraca przyczyniła się do wykrycia i zatrzymania nielegalnego transportu odpadów. Obecnie prowadzone są dalsze działania w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

 

WIOŚ, KWP, kw

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-06-13 11:53:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie