Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Ministerstwo wsparło Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej (2017-05-09)

 

Wojewoda Władysław Dajczak otrzymał podziękowania za wsparcie w dążeniu do uzyskania decyzji o wspólnym prowadzeniu Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiat Międzyrzecki.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Wicestarostą Międzyrzecza Rafałem Mikułą, Dyrektorem Muzeum Andrzejem Kiermielem oraz Elżbietą Jednorowicz. Delegacja przekazała gorące podziękowania wojewodzie za wsparcie starostwa w dążeniu do uzyskania decyzji o wspólnym prowadzeniu Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiat Międzyrzecki.

Powiat międzyrzecki od lat starał się o uzyskanie takiej decyzji. Do tej pory nie udało się tego osiągnąć. Wojewoda Władysław Dajczak podczas ostatniego spotkania w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawił Sekretarzowi Stanu Jarosławowi Sellinowi funkcjonowanie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej oraz znaczenie Muzeum na mapie kulturalnej Polski.

Po tej wizycie udało się uzyskać rekomendację wystosowaną w piśmie z dnia 20 kwietnia 2017 r. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Minister podkreślił, że Muzeum, które jest jedną z najstarszych placówek muzealnych w zachodniej Polsce, z uwagi na znaczenie i charakter instytucji, wymaga wsparcia oraz możliwości rozwoju. Decyzja ta ma ogromne znaczenie o przyszłości Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego.

 

jk

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-05-22 09:57:31
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie