Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane (2018-01-13)

W zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego 2018, podczas której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Gazety Lubuskiej” na Lubuskiego Sportowca roku 2017. Najlepszym zawodnikom pogratulował Wojewoda Lubuski. 

Laureaci plebiscytu Lubuski Sportowiec Roku 2017 to wybitni zawodnicy, którzy w roku ubiegłym zdobywali medale mistrzostw świata, Europy seniorów lub młodzieżowców, a także należeli do czołowych zawodników lubuskich drużyn ekstraklasowych.

- Przyznane nagrody są potwierdzeniem ogromnego talentu, umiejętności i klasy sportowej. Osiągnięcia lubuskich zawodników dostarczają nam mnóstwo pozytywnych emocji i radości. Ogromne podziękowania składam zwłaszcza sportowcom niepełnosprawnym, którzy walczą podwójnie. Doceniam starania wszystkich samorządowców i działaczy, którzy wspierają lubuski sport. W ciągu ostatnich dwóch lat, na rozwój infrastruktury sportowej w regionie, przeznaczyliśmy  27 mln zł – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

W uroczystej Gali Sportu Lubuskiego uczestniczył również Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch i Roman Sondej Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Wyniki 55 plebiscytu na najpopularniejszych i najlepszych sportowców województwa lubuskiego w 2017 roku:

NAJLEPSI LUBUSCY SPORTOWCY w 2017 roku

1. miejsce: Patryk  Dudek żużel

2. miejsce: Wiktor Głazunow  kajakarstwo

3.  miejsce: Joanna Łochowska podnoszenie ciężarów

 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE KAPITUŁY PLEBISCYTU

TRENER ROKU – SPORTY INDYWIDUALNE – Zbigniew Lewkowicz (lekkoatletyka, Start Gorzów)

TRENER ROKU – SPORTY ZESPOŁOWE – Dariusz Molski (piłka ręczna, Stal Gorzów)

DRUŻYNA ROKU – STELMET BC Zielona Góra (koszykówka)

 

Zwycięzcy głosowania w plebiscycie wojewódzkim

Trenerzy: 1. Mariusz Cielepa (karate/ kick-boxing, Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin Zielona Góra); 2. Renata Maruszewska (fitness, Gorzów); 3. Sebastian Wierzbicki (lekkoatletyka Gorzów).

Drużyny: 1. Uczniowski Klub Sportowy Chromik Żary, 2. Zmęczeni na Starcie Dobiegniew, 3. Klub piłkarski Nafta Rybaki.

Sportowcy:1. Filip Prokopyszyn (kolarstwo, Trasa Zielona Góra), 2. Mateusz Karczmarski (ekstremalne biegi przełajowe, Algraf Race Team, Skwierzyna), 3. Jacek Głowaczewski (piłka nożna, Lubuszanin Drezdenko).

Zwycięzcy głosowań w powiatach

Najpopularniejsi trenerzy

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski: Renata Maruszewska, fitness, Gorzów; Zielona Góra i powiat zielonogórski: Mariusz Cielepa (karate/kick-boxing, Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin);powiat sulęciński i słubicki: Marek Lipski (piłka nożna, Stal Sulęcin); powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki: Aurelia Komo-Libio (kettlebell, Stare Kurowo); powiat krośnieński i świebodziński: Maciej Mikołajewski (piłka nożna, Pogoń Świebodzin); powiat żagański i żarski: Mariusz Ossowski (ju-jitsu, Stowarzyszenie Ju-Jitsu Kobudo, Lubsko); powiat nowosolski i wschowski: Łukasz Grodzicki (judo, UKS Ósemka Nowa Sól);

Najpopularniejsze zespoły

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski: Klub Sportowy Team Baryła Gorzów; Zielona Góra i powiat zielonogórski: MB Pneumatyka Rally Team, Sulechów; powiat sulęciński i słubicki: Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy Muszkiet Słubice; powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki: Zmęczeni na Starcie Dobiegniew; powiat krośnieński i świebodziński: Klub Piłkarski Nafta Rybaki; powiat żagański i żarski: Uczniowski Klub Sportowy Chromik Żary; powiat nowosolski i wschowski: Olimp Judo Team Pomarańczowi, Nowa Sól.

Najpopularniejsi sportowcy

Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski: Marcin Filipiak (kettlebell, sporty wytrzymałościowe, podnoszenie ciężarów, Gorzów Wlkp.); Zielona Góra i powiat zielonogórski: Filip Prokopyszyn, kolarstwo, Trasa Zielona Góra); powiat sulęciński i słubicki: Łukasz Fabicki (piłka nożna, Iskra Głuchowo); powiat międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki: Jacek Głowaczewski (piłka nożna, Lubuszanin Drezdenko); powiat krośnieński i świebodziński: Łukasz Andrukiewicz (soft dart, Gubińska Liga Soft Darta, Gubin); powiat żagański i żarski: Klaudia Wróbel, tenis ziemny, Szkółka Tenisowa Smecz Żary; powiat nowosolski i wschowski: Kacper Oberc (piłka nożna, Dąb Przybyszów)

mw

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane

mw
Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane
mw
Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane
mw
Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane
mw
Lubuski Sportowiec 2017- nagrody rozdane

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-01-13 10:13:54
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie