Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Konwent Wojewodów (2017-10-02)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak bierze udział w Konwencie Wojewodów w Warszawie. Przed naradą przedstawicieli Rządu RP w terenie, wojewoda spotkał się z wiceprezesem IPNu.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak bierze udział w Konwencie Wojewodów. Spotkanie dotyczy m.in. roli wojewodów w polityce rozwoju, zadań wynikających z ustawy Prawo wodne i z ustawy Prawo łowieckie oraz podsumowania pomocy dla ofiar nawałnic w sierpniu 2017 r.

W konwencie udział biorą Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Konieczny, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak

Przed rozpoczęciem konwentu Wojewoda Lubuski spotkał się z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Krzysztofem Szwagrzykiem.  Podczas spotkania rozmawiano o realizacji ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r., poz. 744).

Omówiono w szczególności kwestię dokonania zmian już obowiązujących nazw ulic upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujące taki ustrój w inny sposób. Do dnia 2 września 2017 roku samorządy były zobowiązane do wypełnienia zapisu ustawy.

 

 

kw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Konwent Wojewodów

Autor
Konwent Wojewodów

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-10-13 14:43:02
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie