Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego (2017-12-06)

 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Krośnieńskim, a Wojewodą Lubuskim. Powiat otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury diagnostyczno-leczniczej.

Wojewoda Władysław Dajczak podpisał z Powiatem Krośnieńskim umowę o przekazanie dotacji z budżetu państwa na dofinansowanie zadania „Nowoczesne centrum usług medycznych w Powiecie Krośnieńskim z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla Zachodniego Centrum Medycznego Spółka z o.o w Krośnie Odrzańskim”.

Dzięki staraniom Wojewody Lubuskiego udało się pozyskać dotację z budżetu państwa, która ma być przeznaczona na dofinansowanie zadania o wartości 1.500.000 zł. W tym finansowanie z dotacji budżetu państwa wynosi 1.200.000 zł (tj. 80 % kosztów zadania), a Powiat Krośnieński ze środków własnych pokryje 300.000 zł (tj. 20 % kosztów zadania).

Wojewoda Władysław Dajczak zaznaczył, że jest to ważna decyzja i dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców powiatu krośnieńskiego:

– Projekt Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim zakłada stworzenie nowoczesnego centrum usług medycznych. 80% dofinansowania pochodzi z budżetu państwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup przede wszystkim urządzeń medycznych, które będą zabezpieczały potrzeby zdrowotne mieszkańców – powiedział Wojewoda Lubuski.

W proces pozyskania dotacji zaangażowanych było wiele instytucji, m.in: Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju. W podpisaniu samej umowy wzięli udział: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Mirosław Glaz, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Tomasz Kaczmarek.


kw,jk, WZ

 

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego

jk
Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego
jk
Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-12-13 20:10:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie